Вітаємо, Гість

ПРО НАС НАШІ ПОСЛУГИ НОВИНИ СТАТТІ ОПЛАТА КОНТАКТИ

КАТАЛОГ

Як вибрати сонцезахисні окуляри ?

Сьогодні придбати їх не складає проблеми, сонцезахисні окуляри можна купити майже в будь-якому магазині. Головне - як правильно вибрати саме ті, які і виглядати будуть красиво, і захищати наші очі від яскравого сонця.


Спершу треба визначиться з матеріалом і кольором лінз, адже це найважливіші параметри у виборі окулярів.

Так що ж вибрати скло або пластик? Скло гарантує захист від ультрафіолету, менше спотворює предмети і знижує, в порівнянні з пластиковим аналогом, можливість подряпин. Але скляні лінзи небезпечні: можуть розбитися і за несприятливих умов осколки незрідка ушкоджують очі. Вони мають високу абразивну стійкість, але набагато важче за пластикові лінзи, запітнівають і крихкіші. Скляні лінзи не підійдуть для дітей.

Лінзи з пластика легше скляних і безпечні. Але пластик, не оброблений спеціальними засобами, так само, як і той, який "оброблений" кустарно, пропускає ультрафіолетові промені, а отже, шкодить очам. Але є лінзи, що мають спеціальний хімічний інгредієнт, який затримує шкідливе випромінювання, правда, в даному випадку висока якість пластика має бути гарантована. Такі окуляри не слід купувати у випадкових рундуках і на ринках. У виготовленні пластикових лінз лідирують такі країни-виробники, як Канада, Німеччина і Франція. До складу сучасних пластикових лінз для окулярів вводяться спеціальні хімічні добавки. На поверхню стекол і пластика наносяться різні напилення. Це - антивідблиски і антистатичні, водовідштовхувальні, фотохромні і фотозахисні покриття і затемнення. Ці покриття на пластикових лінзах, одношарові і багатошарові, гарантують абсолютну нешкідливість для очей. Основний принцип вибору темних окулярів з пластиковими стеклами - зупиніться на тих, які не пропускають ультрафіолетові промені. Вони бувають двох типів: А і B. Правда, другі, в-промені, офтальмологи вважають небезпечнішими. На етикетках якісних окулярів існує напис: "Blocks at least 90% UVB and 60% UVA". Цифри, звичайно, міняються. Цей напис розшифровується так: "лінзи не пропускають 90% ультрафіолетових променів В і 60% ультрафіолетових променів А". На етикетках фірмових окулярів ще вказуються довжини хвиль, які не пропускають лінзи. Повний захист від випромінювань забезпечують окуляри з вказівкою 400 нм (нанометрів). Їх ультрафіолетовий спектр захищає від хвиль завдовжки до 400 нм. Якщо ж цифра нижче 400 нм, то окуляри частково пропускають ближній ультрафіолет. Існує ще показник - коефіцієнт заломлення: 1,4; 1,5; 1,6 і так далі. Чим більше коефіцієнт, тим краще лінза, тобто тонша і прозоріша.

Якість пластикових лінз можна визначити самостійно. Покласти лінзу на ганчірочку з квадратним плетінням тканини. Чим краще лінза, тим менше буде спотворення структури тканини, покритою лінзою. Другий "ультрафіолетовий" тест вимагає часу для носіння - область довкола очей, захищених хорошими окулярами, залишиться незагорілою.

До речі, якщо окуляри маленькі і не повністю закривають очі, вони погано захищають від сонця.

Тепер виберемо колір лінз. Спеціалісти вважають, що найбільш підходять для захисту лінзи темно-сірих і темно-зелених відтінків. Перші дозволяють реально сприймати довколишні кольори, а другі фільтрують найбільшу кількість ультрафіолетових і інфрачервоних променів. А ось носіння рожевих окулярів впливає на психіку, до того ж червоний спектр може наводити до втрати орієнтації, оскільки спотворює всі кольори. Якщо ви надінете окуляри з синіми лінзами, вам відразу ж стане некомфортно. І недаремно: вони стимулюють розширення зіниць, що може наводити до опіку очей. Водіям більш всього личать окуляри з сірими і коричневими лінзами. А при поганій видимості з жовтими.

Сильно затінені окуляри з дзеркальним ефектом підійдуть для відпочинку в горах, на воді, при дуже яскравому освітленні.

З матеріалом і кольором лінз ми вже визначилися, тепер самий час підібрати оправу до обличчя.

Стилісти відносяться до проблеми підбору кольору оправи окулярів дуже строго.

Наприклад, блондинкам вони радять купувати оправу чорного, синього або зеленого кольорів. Можна собі дозволити трохи більше різноманітності. Допустимо, купити окуляри, оправа яких нагадує шкуру леопарда або крокодила.

Брюнетки, навпаки, виглядатимуть чарівно в чому-небудь світлому: серебристо- сірому, наприклад, або золотистому.

Рудоволосі самі по собі вже досить стильні, окуляри можуть бути з бузковою, салатовою, блакитною оправою.

Для тих, хто віддає перевагу благородній сивині, підійдуть будь-які кольори оправи, окрім сірого (але не срібного) і жовтого (але не золотистого).

Квадратне обличчя набуває правильнішої форми, якщо оптично зменшити ширину скул і опустити підборіддя. Добитися такого ефекту вам допоможуть окуляри злегка закругленої донизу форми, що високо сидять на переніссі, в тонкій металевій оправі.

Прямокутне обличчя характерне деякою витягнутістю, яку можна зменшити, надіваючи масивні окуляри з широкою перемичкою на переніссі, в оправі чорного або темно-коричневого кольору.

Якщо у вас трикутне обличчя, підберіть окуляри, що низько сидять на переніссі, в тонкій металевій оправі овальної форми, з невеликими лінзами неяскравих кольорів. У них дуже широкий лоб і вузьке підборіддя виглядатимуть більш урівноважено. До обличчя найправильнішої - овальнішої форми підійдуть практично будь-які сонцезахисні окуляри.

А якщо у вас кругле обличчя , зверніть увагу на окуляри прямокутної форми, без закруглених деталей, з оправою дуже темного кольору. У них ваше обличчя виглядатиме вужчим.

Отже, зробимо висновок: на що варто звертати увагу, купляючи сонцезахисні окуляри.

Оптимальні для очей лінзи сірих відтінків. Вони здатні фільтрувати світлову спектральну гамму.

Відмовтеся від синьо-фіолетової гамми лінз, в усякому разі в окулярах для тривалого носіння. Офтальмологи всього світу прийшли до висновку, що кришталик не переносить сині кольори, тому їх слід остерігатися. Таку модну новинку, як фіолетові очечки, можна мати як екстравагантну деталь туалету, який використовується рідко і недовго.

Для міських умов більш відповідними є лінзи середнього затемнення - близько 50%; для гір і пляжу виберіть окуляри потемніше - більше 60 %.

Корисним для очей буде рівномірне затемнення лінзи. Окуляри, на яких верхня ділянка темніше нижньої, а тим більше окуляри, що мають декілька зон інтенсивності затемнення, стомлюють очі. Їх можна носити лише нетривалий час і людям з хорошим зором.

Купуючи окуляри, уважно перевірте, чи немає подряпин, шорсткостей і нерівностей на лінзах.

Зверніть увагу на якість оправи, кілька разів відкрийте дужки, трохи зігніть їх, "пристосовувавши" до своїх заушин. Хороша оправа відрізняється пружністю, вмить приймає нові контури і легко відновлює свою первинну форму.

Нарешті, перевірте, чи не давлять на перенісся носові упори, чи не тиснуть дужки.

І останнє: фірмові окуляри мають дані про виробника не лише на етикетці . Торгівельна марка солідних фірм і колекційний номер позначені на внутрішній стороні дужки окулярів і в куточку самої лінзи.
© Світ Оптики. Усі права захищено.

Телефон: +38 (0362) 26 29 73, +38 (067) 380 81 50